Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś
Turystyka Co warto zwiedzić w Barcelonie?

Co warto zwiedzić w Barcelonie?

Data publikacji 23 marca, 2024

Barcelona, klejnot na półwyspie iberyjskim, to miejsce, które każdemu turysty oferuje coś wyjątkowego. Od średniowiecznej architektury po nowoczesne dzieła sztuki, od zatopotoczonych w ciepłe słońce plaż po malownicze parki pełne roślin, miasto jest prawdziwą gratką dla miłośników podróży.

Atrakcje turystyczne w Barcelonie

Barcelona, stolica Katalonii, jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Europie. Ale co sprawia, że jest tak popularna? Odpowiedź jest prosta – jej niezrównana architektura, historia, kultura i piękne naturalne otoczenie. Tutaj wyszczególnimy niektóre z najważniejszych atrakcji, które każdy turysta musi zobaczyć.

 • La Rambla – To najbardziej znana ulica w Barcelonie, która ciągnie się na kilometr od Plaça de Catalunya do pomnika Kolumba. Wzdłuż tej promenady znajdują się uliczni artyści, stragany z jedzeniem i pamiątkami, a także najważniejsze obiekty, takie jak Mercat de la Boqueria, Teatr Liceu i Palau Güell.
 • Bazylika i ekskluzywny świątynny zespół Sagrada Familia – to nowoczesna katedra zaprojektowana przez słynnego architekta Antoniego Gaudí. Intensywne prace budowlane trwają od 1882 roku i nadal są w toku. Wizyta w tym zabytku to jedno z najważniejszych doświadczeń każdego pobytu w Barcelonie.
 • Casa Batlló i Casa Milà – te dwa domy, zaprojektowane przez Gaudí, są wyjątkowymi przykładami modernistycznej architektury. Najwięksi fani Gaudiego mogą nawet odwiedzić poddasza Casa Milà, gdzie znajduje się mini muzeum poświęcone pracy architekta.
 • Parc Guëll – Kolejne wielkie dzieło Gaudiego, które zdobi szczyty Barcelony. Ten park pełen jest niezwykłych struktur, takich jak sala stu słupów, węże tj. fontanna smoka i wielobarwne ławki mozaikowe.

Zwiedzanie zabytków architektonicznych

Barcelona to prawdziwa mekka dla miłośników architektury. Poza wspomnianymi już projekatmi Antoniego Gaudiego, miasto skrywa wiele innych architektonicznych skarbów, które warto zobaczyć.

 • Cathedral of Barcelona (Catedral de Barcelona) – średniowieczna katedra gotycka położona w sercu Barri Gòtic (gotyckiej dzielnicy). Wyróżnia się swoimi dzwonnicami, imponującą fasadą i pięknym krużgankiem.
 • Palau de la Música Catalana – Ta koncertownia to jedno z najpiękniejszych miejsc w Barcelonie. Zaprojektowany przez Lluísa Domènecha i Montanera koncertowy pałac zdobią kolorowe witraże, rzeźby i mozaiki.
 • Plaça d’Espanya i Pałac Montjuïc – To dwa zabytki z 1929 roku, które zostały zbudowane na potrzeby Międzynarodowej Wystawy. Plaça d’Espanya ze swoją imponującą fontanną jest jednym z najważniejszych placów w mieście, podczas gdy Pałac Montjuïc, obecnie siedziba Narodowego Muzeum Sztuki Katalonii, dominuje nad znajdującym się poniżej placem.

Plaże i parki w Barcelonie

Barcelona nie jest tylko miastem wielkiej architektury i kultury – jest tak samo znana z dużego wyboru plaż i parków. Poniżej przedstawiamy kilka z nich, które są warte odwiedzenia podczas każdej wizyty w Barcelonie.

 • Plaża Barceloneta – Ta miejska plaża jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Barcelonie. Oferuje idealne warunki do pływania, opalania się lub uprawiania sportów takich jak siatkówka plażowa czy surfing.
 • Plaża Nova Icaria – Jako najspokojniejsza plaża miejska, Nova Icaria przyciąga rodzin i grupy przyjaciół chcących cieszyć się słońcem i pięknem Morza Śródziemnego. W okolicy plaży znajdują się liczne bary i restauracje, co czyni ją idealnym miejscem na całodzienny wypoczynek.
 • Parc de la Ciutadella – Jest to najważniejszy park w Barcelonie, którego atrakcje obejmują Zoo, Parlament Katalonii, muzeum geologiczne i zoologiczne, fontannę Cascada Monumental i wiele innych.
 • Morze Śródziemne – Oczywiście, nie można zapominać o samej zatoce – atrakcją jest już samo wybrzeże, z jego malowniczymi plażami i latarniami morskimi, które kropkują horyzont.

Śmiało mogę powiedzieć, że Barcelona to miejsce, które ma coś do zaoferowania dla każdego – czy szukasz historycznych zabytków, intrygującej architektury, pięknych parków i plaż czy po prostu chcesz zanurzyć się w kolorowej i pełnej życia kulturze Katalonii. Ta wspaniała metropolia z pewnością Cię zachwyci!

Co można zwiedzić w Londynie?

Redakcja dwarazyziemia.pl

Jesteśmy zespołem pasjonatów, którzy dzielą się swoją miłością do aktywnego trybu życia, podróży, zdrowego odżywiania i wszystkiego, co związane z pozytywnym stylem życia. Naszym celem jest inspirowanie Czytelników do odkrywania nowych miejsc, podejmowania wyzwań sportowych, eksplorowania smaków zdrowej kuchni oraz dbania o równowagę ducha i ciała.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?